Hihetetlen, hogy egy kisbaba érkezése milyen átalakulást generál az anya szervezetében! Vannak közismert tünetek, pl. nő a has, szélesedik a csípő, dagad a láb, ezekről mindenki tud. Vannak azonban olyan változások, amik engem, első gyermekes kezdőként igencsak megleptek. Vegyük például a hajhullást.
Ha abból indulunk ki, hogy minden okkal, a kisded érdekében történik, ez számomra a legkevésbé értelmezhető jelenség. Miért hullik a szoptatós mama haja? Lehet, hogy az ősember anyja annak idején ebből rakott fészket? Esetleg babaruhát nemezelt belőle? Az egyik elmélet szerint a terhesség alatt dússá változott hajkoronából kihullik a felesleg. Ha ez igaz, a fészekrakós elképzelésem akár helytálló is lehet. Az is előfordulhat, hogy a természet szándékosan "csúnyít" meg minket, hogy leküzdve hiúságunkat csak a csöppség gondozására koncentráljunk. Bármi legyen is a tudományos magyarázat, a kihullott kósza hajszálak mindenhol feltűnnek: padlón, mosogatószivacson, Panni markában, majd a szájában, de találtam már a pelusban is. Kicsit úgy érzem magam, mint egy vedlő kutya, és eddig még nem találtam rá ellenszert.
Lehet, hogy a természetnek ezt újra kéne gondolnia? Lehet, hogy a jól bevált teremtő eljárásokra ráférne egy algoritmusfrissítés?